Skautský bazar


Chystáte se na PRAŽSKÝ SKAUTSKÝ DEN? Budete mít při cestě na něj volné ruce? Máte doma starý batoh, spacák nebo ešus, který už nepoužíváte a válí se ve sklepě nebo ve skříni? Pokud jsou odpovědi na všechny tyto otázky kladné, připojte se ke Skautskému bazaru, který bude součástí PRAŽSKÉHO SKAUTSKÉHO DNE.

V tomto bazaru budeme vybírat staré tábornické potřeby, které už nepoužíváte – jako například batohy, spacáky, ešusy nebo ponča. Ty poté předáme sdružením, které pracují s dětmi ze sociálně slabých rodin na Šluknovsku a na Jesenicku. Mnoho dětí z těchto rodin se díky aktivitám těchto sdružení vydává na víkendové výpravy a letní tábory podobně jako vy se svými skauty. Řada z nich ale nemá potřebné tábornické vybavení a rodiče jim ho se svými nízkými příjmy nemůžou koupit. Právě jim tedy ještě velmi dobře může sloužit i váš starý spacák a ešus ošlehaný plameny, které už nikam nevozíte.

Jsme již předběžně domluveni s pracovníky sdružení Ester z Jesenicka a sdružení Kostka Krásná Lípa ze Šluknovska, že si od nás věci, které přivezete převezmou a že je předají dětem z rodin, se kterými dlouhodobě pracují.

Přineste tedy na skautskou oslavu dárek, kterým uděláte opravdu velkou radost!