O akci

Pražský skautský den je společnou akcí skautů z Prahy 8 a městské části Praha 8 pořádanou u příležitosti oslav výročí 100 let od vzniku českého skautingu.

Pražský skautský den se bude konat v sobotu 21. dubna 2012 od 13 do 22 hodin převážně v areálu Kaizlových sadů a Českého rozhlasu – Regina v Karlíně.

Na Pražském skautském dnu se budete s Vašimi dětmi moci od odpoledne až do večerních hodin zúčastnit spousty zajímavých programů. Ty budou rozmístěny v areálu Kaizlových sadů, základní školy Petra Strozziho a areálu Českého rozhlasu – Regina v Karlíně.

V prostoru Kaizlových sadů se bude odehrávat zábavné herní odpoledne pro mladší i starší děti. Děti se v něm vydají do pohádkové říše princezny Arabely a na jednotlivých místech této říše si budou moci vyzkoušet řadu aktivit, kterým se věnují děti ve skautských oddílech (např. lanová lávka, běh na lyžích,lukostřelba, chůze po laně, rukodělné činnosti a další).

Ve třídě základní školy Petra Strozziho bude během odpoledne probíhat diskuze o současnosti a budoucnosti Junáka, které se zúčastní rektor Univerzity Karlovy profesor Václav Hampl.

Na hřišti ZŠ Petra Strozziho  krátce po obědě bude proveden slavnostní výkop exhibičního fotbalového utkání mezi skauty z Prahy 8 a zástupci skautů z celé Prahy a vedení Junáka. Utkání bude volně přístupné veřejnosti.

Program zakončí večerní hudební festival v areálu Českého rozhlasu - Rádia Regina na Invalidovně. Na festivalu vystoupí veřejně známé kapely (Chaotic, Basta Fidel a Závodní ovce.

Vykročte s námi do druhého století českého skautingu!

Po celý den budeme společně vytvářet řetězec barevných otisků stop, kterými skauti vkročí do druhého století své existence v českých zemích. Přijďte nám popřát a přispět k tomu, ať je tento řetěz co nejdelší!

Akci společně pořádají Obvodní rada Junáka Praha 8 a Městská část Praha 8.